CR101375F
Mfr.Part #
CR101375F
Manufacturer
Meritek
Description
RES SMD 13.7M OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
13.7 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CR101375F
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CR10 Dobot 1 ROBOTIC ARM 10KG 1525MM